NAŠE ZNAČKY


Švédská firma Craft se již čtyřicet let věnuje vytváření ideálního prostředí pro lidský organismus a to jak při maximálních sportovních výkonech, tak i při aktivní rekreaci skrze inovativní přístup k funkčnímu oblečení. Drží se na nejvyšších příčkách ve svém oboru především díky unikátnímu systému tří vrstev oblékání:
funkční prádlo, termoizolační a svrchní vrstva.


Firma Orbea patří mezi nejstarší značky zabývající se výrobou cyklistického zboží v Evropě. Byla založena ve Španělsku v 1. polovině 19. století třemi bratry původně jako zbrojařská firma vyrábějící revolvery.
K výrobě kol se dostala přes kočárky zhruba ve třicátých letech 20. století. Od té doby se píše novodobá historie firmy, která dnes disponuje nejenom vlastní montážní linkou, ale také lakovnou a výrobnou rámů. Tím se může pochlubit jen málo cyklistických značek.


Inov-8 (čti Inov-ejt), značka založená v roce 2003 ve Velké Británii, se specializuje na vývoj a výrobu běžecké obuvi pro silniční běh, cross, trail, ale také pro orientační běh, triatlon
a fitness. Za svoji desetiletou historii se stala lídrem ve svém oboru nejen ve Spojených státech a Evropě, ale po celém světě. Obuv Inov-8 se vyznačuje lehkou a ergonomickou konstrukcí, která pomáhá běžcům rozvíjet co nejpřirozenější styl běhu. Na jejich vývoji a testování se podílejí špičkoví mezinárodní sportovci.


Haglöfs je švédská outdoorová značka s historií sahající až do roku 1914. Její neustálý vývoj s důrazem na minimalismus, funkčnost a detail ji řadí mezi nejprogresivnější outdoorové značky v Evropě schopné konkurovat i známým outdoor matadorům ze zámoří. DNA tohoto brandu dotváří fakt, že produkty jsou zpracovány z vysoce technických materiálů s dokonalou konstrukcí, nízkou hmotností a dlouhou životností. To že, výroba probíhá za dodržování těch nepřísnějších podmínek pro zachování životního prostředí, je pro Haglöfs samozřejmostí.


Historie značky LILL-SPORT sahá až do roku 1936, kdy byla
v norském středisku zimních sportů Lillehammer založena firma na výrobu sportovních a outdoorových produktů.
Známá postava švédského běžeckého lyžování Lasse Granqvist společně s Thomasem Wassbergem a Gunde Svanem zajišťovala pro značku v 70. a 80. letech 20. století vývoj a výrobu všech rukavic a doplňků. Značka postupem času zcela přešla do švédského vlastnictví firmy Granqvists AB. Švédská firma, která jako první přišla kapalinovým kompasem nebo čelovou lampou. A především těmto produktům zůstává věrná dodnes.


V roce 1913 ve vesnici Grundsund ve Švédsku začali Hanna a Julius Didrikson vyrábět voděodolné oblečení pro rybáře. Bylo to velmi strategické místo, protože právě zde, na západním pobřeží, kde se Švédsko dotýká oceánu, byla neustálá poptávka po takovém oblečení. A aby mohlo docházet k neustálému zlepšování oblečení, bylo důležité být svým zákazníkům co nejblíže.

V průběhu existence společnosti došlo k mnoha velkým událostem, jako například k nahrazení lněného oleje za gumu v roce 1930. Lněný olej se do té doby nanášel na látku proto, aby zamezil vniknutí vody dovnitř látky. Vynález gumy tedy jednoznačně znamenal krok vpřed. Dalším velkým mezníkem byl rok 1947, kdy byl sestrojen stroj, který tepelně spojoval švy. To znamenalo schopnost vyrobit naprosto voděodolný oděv. V roce 1981 se poprvé začaly využívat polyurethanové materiály, které otevřely trh i pro běžné zákazníky.

Didriksons je stále jednou z vedoucích společností na trhu s funkčním oblečením. Naši zákazníci jsou aktivní lidé, kteří mají rádi kvalitu, spolehlivost a neotřelý skandinávský styl. To vše podepsáno již 100letou zkušeností.


Další značky, které u nás najdete: